epsi-f_2-2

Τι και αν ισοφαρίστηκε δύο φορές;  Η Μικτή Παίδων Ηρακλείου,βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και κατάφερε να πετύχει και τρίτο γκολ στο 70’ λεπτό με τον Καφούση, παίρνοντας έτσι το εισιτήριο για τελικό του του πρωταθλήματος προεπιλογής των Εθνικών ομάδων, επικρατώντας της Εύβοιας με 3-2.

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης οι δύο ομάδες ήταν αρκετά «νευρικές», προσπαθώντας η μια ομάδα να διαβάσει το παιχνίδι της άλλης. Στην πρώτη αξιόλογη φάση του παιχνιδιού τα…πιτσιρίκια του Γιάννη Μπασκάκη, πήραν το προβάδισμα στο παιχνίδι, όταν ο Γαρεφαλάκης πήρε την μπάλα έξω από την περιοχή, πέρασε τον προσωπικό του αντίπαλο και με ένα ωραίο διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Μίχου κάνοντας το 1-0.

Η Μικτή Παίδων της Εύβοιας, δεν πτοήθηκε από το γκολ και βρήκε τα ψυχολογικά αποθέματα και απάντησε αμέσως. Πιο συγκεκριμένα στο 13ο λεπτό μετά από αλλεπάληλα λάθη στην άμυνα της ΕΠΣ Ηρακλείου ο Αντωνάκης, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ψημόπουλου.

Ο…καταιγισμός των γκολ συνεχίστηκε μέχρι το 17ο λεπτό, όταν και η Μικτή Παίδων ΕΠΣΗ πήρε ξανά προβάδισμα στο σκορ,  όταν ο Χαλκιαδάκης μετά από ωραία προσπάθεια κέρδισε πέναλτι.

Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κουτεντάκης, με τον νεαρό επιθετικό να ευστοχεί από την άσπρη βούλα κάνοντας το 2-1. Από εκεί και μετά ο ρυθμός έπεσε πάλι με τις δύο ομάδες να κάνουν λάθη εκατέρωθεν, με αποτέλεσμα να μην δημιουργηθεί κάτι αξιόλογο, μέχρι την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη το Ηράκλειο μπήκε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και απείλησε πρώτο με τον Κουτεντάκη, όμως η Εύβοια ήταν αυτή που πέτυχε το γκολ και έφερε το παιχνίδι στα ίσα όταν Αντωνάκης, μπήκε μέσα στην περιοχή σούταρε με τον Ψημόπουλο να διώχνει όμως στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 3-2.

Από εκεί και μετά το αντιπροσωπευτικό συγκρότημα του Ηρακλείου πήρε την κατοχή της μπάλας και πίεσε για το γκολ που θα της δώσει τη νίκη, ωστόσο οι προσπάθειες των Κουτεντάκη, Πακιουφάκη και Ανδρουλάκη δεν βρήκαν στόχο.

Ο χρόνος περνούσε και τα πιτσιρίκια του Γιάννη Μπαστάκη έψαχναν το γκολ και το πέτυχαν στο 70ο λεπτό όταν ο Λιανέρης μετά από ωραία προσπάθεια σέντραρε και ο Καφούσης ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή με κεφαλιά έγραψε το 3-2 βάζοντας έτσι μπροστά την ομάδα του.

Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε με αποτέλεσμα η Μικτή Παίδων Ηρακλείου να καταφέρει να προκριθεί στον τελικό του του πρωταθλήματος προεπιλογής των Εθνικών ομάδων.

ΕΠΣ Ηρακλείου:  Ψημόπουλος, Σημαιάκης, Καρδουλάκης(54′ Καφούσης), Γωνιωτάκης(54′ Ανδρουλάκης), Σμπόκος, Βασιλάκης(58′ Λιανέρης), Χαλκιαδάκης(54′ Ματαλλιωτάκης), Γαρεφαλάκης, Ζηδιανάκης (78’Μακριδάκης), Κουτεντάκης, Πακιουφάκης.

ΕΠΣ Εύβοιας: Μίχος, Μήτρου, Πόγκας, Πασάς, Ρουμελιώτης, Γιάλος,  Αλαφάκης(41′ Ζαφέρης), Κικίλης, Ποδαράς(69′ Αδαμόπουλος), Μεταξάς, Αντωνάκης.

Αναλυτικά η εξέλιξη της αναμέτρησης:

Τέλος στην αναμέτρηση! Η Μικτή Παίδων Ηρακλείου βρίσκεται στον τελικό, καθώς επικράτησε της αντίστοιχης Μιτκής Εύβοιας με 3-2 σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι!

76′ Καλή στιγμή για το Ηράκλειο όταν ο Ανδρουλάκης από αριστερά σέντραρε ο Ανδρουλάκης σούταρε ωστόσο το σουτ ήταν αδύναμο με τον Καφούση να επωφελείται, όμως το σουτ του πέρασε άουτ.

69′ ΓΚΟΟΟΟΛΛΛΛ 3-2 για την Μικτή Παίδων Ηρακλείου όταν ο Λιανέρης σέντραρε και ο Καφούσης σε κενή εστία με κεφαλιά έβαλε και πάλι μπροστά την ομάδα του.

68 Ο Λιανέρης πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του έδωσε στον Ανδρουλάκη ο οποίος από το πέναλτι έστειλε την μπάλα άουτ.

66′ Αλλαγή για την Εύβοια  ο Σπύρου στην θέση του Μεταξά!

65′ Κι άλλη καλή στιγμή για το Ηράκλειο όταν ο Κουτεντάκης πέρασε στον Πακιουφάκη, με τον τελευταίο να σουτάρει και να στέλνει την μπάλα άουτ.

64′ Σπουδαία ευκαιρία για την Μικτή Παίδων Ηρακλείου, όταν ο Κουτεντάκης εκτέλεσε φάουλ με τον πορτιέρο της Εύβοιας να διώχνει εντυπωσιακά με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ.

59′ Καλή στιγμή για την ΕΠΣ Ηρακλείου όταν ο Πακιουφάκης βρέθηκε μέσα στην περιοχή έκανε και το σουτ με τον πορτιέρο της Εύβοιας να μπλοκάρει.

54′ Ανακατεύει την τράπουλα ο τεχνικός της Μικτής Παίδων Ηρακλείου. Στην θέση του Καρδουλάκη ο Καφούσης και στου Βασιλάκη ο Λιανέρης.

47′ ΓΚΟΛ για την Εύβοια που ξαναφέρνει το παιχνίδι στα ίσα. Ο Αντωνάκης μπήκε μέσα στην περιοχή σούταρε, με τον Ψημόπουλο να διώχνει, ωστόσο στην επαναφορά ο ίδιος παίκτης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-2.

46′ διπλή αλλαγή για την Μικτή Παίδων Ηρακλείου στην θέση των Χαλκιαδάκη, Γωνιωτάκη οι Ματαλλιωτάκης, Ανδρουλάκης.

43′ Πρώτη καλή στιγμή στο δεύτερο ημίχρονο με τον Κουτεντάκη να αποφεύγει δύο ποδοσφαιριστές και να σουτάρει, ωστόσο η μπάλα πέρασε λίγο έξω.

41′ Πρώτη αλλαγή για την ομάδα της Εύβοιας με τον Ζαφέρη να μπαίνει στην θέση του Αλαφάκη!

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου!

Ημίχρονο στο ΔΑΚ Κορυδαλλού, με την Μικτή Παίδων ΕΠΣΗ να προηγείται 2-1 της αντίστοιχης της Εύβοιας.

35′ Νέα ευκαιρία για την Μικτή Παίδων Ηρακλείου, όταν ο Κουτεντάκης βρέθηκε έξω από την περιοχή, έπιασε ένα καλό σουτ, ωστόσο ο Μίχος μπλόκαρε σταθερά.

30′ O Πακιουφάκης πίεσε τους αμυντικούς οι οποίοι έδιωξαν με την μπάλα να κοντράρει στο πόδι του και να παίρνει μια περίεργη τροχιά προς το τέρμα, ωστόσο δεν απείλησε τον πορτιέρο της Εύβοιας.

25′ Μετά το καταιγιστικό δεκάλεπτο οι δύο ομάδες έχουν ρίξει και πάλι το ρυθμό τους, προσπαθώντας να ελέγξουν το ρυθμό.

19′ Επικίνδυνο φάουλ για την Εύβοια στο ύψος της μεγάλης περιοχής, ωστόσο η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.

Ο σκόρερ του δεύτερου γκολ της Μικτής Νέων το αφιέρωσε στον Βαγγέλη Παπαγγελή. Φανταστικό το πρώτο δεκαπεντάλεπτο στο ΔΑΚ Κορυδαλλού!

17′ ΓΚΟΟΛΛΛ για την Μικτή Παίδων ΕΠΣΗ με τον Κουτεντάκη να ξαναβάζει μπροστά την ομάδα του με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι!

16′ Πέναλτι για την ΕΠΣΗ Ηρακλείου το οποίο κέρδισε ο Χαλκιαδάκης! Την εκτέλεση ανέλαβε ο Κουτεντάκης.

13′  ΓΚΟΛ. Άμεση απάντηση για την Μικτή Εύβοιας η οποία ισοφαρίζει σε 1-1, μετά από αλλεπάλληλα λάθη στην άμυνα ο Αντωνάκης, εύκολα έφερε το παιχνίδι στα ίσα.

11′ Στην πρώτη καλή στιγμή της Μικτής Παίδων ΕΠΣΗ ο Γαρεφαλάκης πήρε ωραία την μπάλα έξω από την περιοχή, πέρασε έναν αντίπαλο και με ωραίο διαγώνιο σου έκανε το 1-0.

ΓΚΟΟΟΛΛ για την Μικτή Παίδων ΕΠΣΗ

9′ Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδια για την Εύβοια όταν ο Αλαφάκης σέντραρε με τον Αντωνάκη να προσπαθεί να μπει στην πορεία της μπάλας, ωστόσο ο Ψημόπουλος βγήκε και μάζεψε.

6′ Νευρικά τα πρώτα λεπτά στην αναμέτρηση με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να διαβάσουν το παιχνίδι της αντίπαλης ομάδας.

Έναρξη του παιχνιδιού!

Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο έκαναν τις καθιερωμένες χειραψίες και όλα είναι έτοιμα να ξεκινήσει η σπουδαία αναμέτρηση.

Δεν λείπουν και τα πανό από το γήπεδο του Κορυδαλλού.

Οι δύο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο ζέσταμα, ενώ απομένουν λιγότερα από δεκαπέντε λεπτά για την έναρξη της σπουδαίας αναμέτρησης.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΕΠΣ Εύβοιας: Μίχος, Μήτρου, Πόγκας, Πασάς, Ρουμελιώτης, Γιάλος,  Αλαφάκης(41′ Ζαφέρης), Κικίλης, Ποδαράς, Μεταξάς, Αντωνάκης.

Την υπέρβαση αναζητά η Μικτή Παίδων Ηρακλείου η οποία αντιμετωπίζει σε λίγη ώρα την αντίστοιχη της Εύβοιας για την ημιτελική φάση του πρωταθλήματος προεπιλογής των Εθνικών ομάδων. Διαιτητής της αναμέτρησης θα είναι ο κ. Μαλαμάς με βοηθούς τους Τσαλίκογλου, Καλλής