Έπαιξε με ψυχή η Πυργιώτισσα, αλλά δεν τα κατάφερε. Έχασε 5-4 στο 96΄

Παίζοντας με πάθος και ψυχή και καταφέρνοντας να γυρίσει το εις βάρος της 3-0 η Πυργιώτισσα έχασε το βαθμό στο 96′

Ήταν ένα δραματικό παιχνίδι που κρίθηκε στην τελευταία φάση του αγώνα, με τον Σκουλά να σκοράρει στο 96ο λεπτό και να χαρίζει τη νίκη στην ομάδα του ΟΦΗ!
Στο α’ ημίχρονο ο ΟΦΗ ΄94 προηγήθηκε με σκορ 3-0 χάρη σε δύο γκολ του Νοικοκυράκη και ένα του Καλαϊτζάκη, προδιαγράφοντας έτσι ένα εύκολο απόγευμα.

Στο β’ ημίχρονο όμως το παιχνίδι… έγινε ντέρμπι! Αρχικά η Πυργιώτισσα μείωσε 3-1 στο 50’ με τον Κουρτάκη. Στο επόμενο λεπτό έκανε το 4-1 ο Λαζίδης αλλά οι φιλοξενούμενοι στη συνέχεια πήραν τα ηνία του αγώνα.

Ο εξαιρετικός Κιόσια έκανε το 4-2 στο 60’ και στην επόμενη φάση με σουτ ο Μπέρμπερι έφερε το 4-3 στο ματς και έδωσε νέο ενδιαφέρον για τη συνέχεια. Ο ΟΦΗ ’94 δεν μπόρεσε να σκοράρει και αντίθετα η Πυργιώτισσα απείλησε με τον Κιόσια να έχει δοκάρι.

Ο ίδιος παίκτης κέρδισε πέναλτι στο 90’ σε ανατροπή του από τον τερματοφύλακα και εκτελώντας εύστοχα ισοφάρισε 4-4. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα λήξει ισόπαλο, ήρθε με ένα σουτ στο 96’ ο Σκουλάς να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα και να διαμορφώσει το 5-4 υπέρ του ΟΦΗ ’94.

ΟΦΗ ’94: Βαρδάκης, Αποστολάκης, Κουτεντάκης, Ζερβάκης, Κουγιουμουτζής, Βολτυράκης, Παπαδάκης Στ. (75’ λ.τ. Βρεττός), Καλαϊτζάκης, Νοικοκυράκης, Σκουλάς, Λαζίδης (85’ Τζωρτζάκης).

ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΣΑ: Γρηγοράκης, Καρταλιανάκης, Γκλεζάκος Σ., Στρατιδάκης, Μανουσάκης, Θάνος (91’ Κατσικαλάκης Ν.), Κιόσια, Άλμπερτ, Μπέρμπερι, Κουρτάκης, Μάκρογλου (46’ Γκινίκα).