Με το δεξί ξεκίνησε ο ΑΟΤ τον δεύτερο γύρο του πρωταθλήματοε επικρατώντας με 1-3 του Αλμυρού εκτός έδρας και απολαμβάνει την 5η θέση στον βαθμολογικό πίνακα.

aot-almiros

Αν και αρχικά ο ΑΟ Τυμπακίου βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-0, τελικά κατάφερε να πετύχει ολική ανατροπή και να επικρατήσει στο γήπεδο Γαζίου με σκορ 1-3 του Αλμυρού, που είχε αρκετά παράπονα από την διαιτησία του κ. Βισκαδούρου.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 15′, όταν μετά από κάθετη πάσα του Διγενή ο Σούρσος βρέθηκε τετ α τετ και με πλασέ πέτυχε το 1-0.
Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήρθε στο 35′, με τον Μαρακομιχελάκη να ισοφαρίζει σε 1-1, που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.
Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55′ οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι σε ανατροπή του Χουρδάκη από τον Κεφαλάκη, όμως ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.
Πέντε λεπτά αργότερα, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα με τον Καρβελά να κάνει το 1-2, για να έρθει στο 88΄ ο Μεταξάκης να διαμορφώσει το τελικό 1-3

Οι γηπεδούχοι έχουν παράπονα από την διαιτησία για μια μη υποδείξει πέναλτι σε μαρκάρισμα πάνω στον Χουρδάκη και για το γεγονός οτι θεωρούν ότι το τρίτο τέρμα προήλθε από θέση οφσαίντ.

ΑΛΜΥΡΟΣ: Χατζημηνάς, Χουρδάκης, Στρατήγης, Αντωνακάκης (80′ Τριανταφυλλάκης), Αποστολάκης, Διγενής, Αργέντης, Ανδρεαδάκης, Σούρσος, Ποτηράκης, Απλαδάς

ΑΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ: Κωσταντουλάκης, Τσιμπραγάκης, Χριστοδουλάκης Γ., Κεφαλάκης, Κουρουθιανάκης, Πετρακάκης, Αναγνωστάκης, Καρβελάς (88′ Ντισπυράκης), Μαρακομιχελάκης (72′ Κουράκης), Γιαννακάκης (60′ Μεταξάκης), Τριάντης.