aot giouxtas

Στα… ίσα κοντραρίστηκαν ΑΟΤ και Γιούχτας για την 5η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ στο γήπεδο του Τυμπακίου, με την αναμέτρηση να έχει τέσσερα γκολ, πολλές ευκαιρίες αλλά όχι νικητή!

Στο εντυπωσιακό αυτό παιχνίδι, ο ΑΟΤ κόντρα στη ροή του αγώνα προηγήθηκε με τον Κορεόνε στο 25’, όμως ο Γιούχτας ισοφάρισε άμεσα με τον Καστελλιανάκη με πέναλτι που αμφισβητήθηκε από τους γηπεδούχους με το 1-1 να είναι και αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, ο Καστελλιανάκης έκανε την ολική ανατροπή για τον Γιούχτα σημειώνοντας το 1-2, όμως ο Κουρουθιανάκης με υποδειγματική απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το 2-2 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα. Παραλίγο να «βγάλει» νικητή τον ΑΟΤ στο παιχνίδι ο Παπαδάκης, ο οποίος από το κέντρο με ψηλοκρεμαστό σουτ σημάδεψε το δοκάρι της εστίας του Μυλωνάκη.

ΑΟΤ: Σπανός, Γιαννακάκης, Χαλκιαδάκης, Τριάντης, Χριστοδουλάκης Γ., Κουρουθιανάκης, Πολυχρονάκης, Αναγνωστάκης, Κορεόνε(90’ Μαραγκάκης), Μαρακομιχελάκης(65’ Παπαδάκης), Κουτεντάκης(60’ Χριστοδουλάκης Ι.)

Γιούχτας: Μυλωνάκης, Κασσωτάκης, Παχάκης, Νικηφόρος, Μανουσάκης, Μπιρμπίρης, Μαυρομάτης(65’ Τζουβάρας), Καστελλιανάκης, Ζανελάρης, Ανωγειανάκης, Μαρκάκης(75’ Σπύρου)