aot aek1

Ισόπαλες με σκορ 1-1 έμειναν ΑΟΤ και ΑΕΚ, για την 11η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, σε μια αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο των Μοιρών.

aot aek

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον καλύτερο τρόπο για τους γηπεδούχους, μιας και ο Τίτος Κουτεντάκης άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι μόλις στο 6ο λεπτό.

aot aek5

Η ΑΕΚ ανέβασε το ρυθμό της από εκεί και πέρα, και έχασε δοκάρι με τον Αργύρη στο 20ο λεπτό, ενώ κατάφερε να βρει το γκολ της ισοφάρισης με τον Καουκάκη, που μετέτρεψε σε γκολ του πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος, στο 40ο λεπτό.

aot aek6

Στην επανάληψη ο ΑΟΤ ανέβασε την απόδοση του, χάνοντας αρκετές ευκαιρίες για να πάρει προβάδισμα στο σκορ με αποκορύφωμα το δοκάρι του Κουρουθιανάκη. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν χωρίς όμως να καταφέρνουν να βρουν το γκολ της νίκης.

ΑΟΤ: Σπανός, Γιαννακάκης, Χαλκιαδάκης (63′ Τριάντης), Χριστοδουλάκης, Κουρουθιανάκης, Αναγνωστάκης, Κοροένε (80′ Σκουτέλης), Μαρακομιχελάκης, Παπαδάκης (89′ Χριστοδουλάκης), Κουτεντάκης (Πολυχρονάκης)

aot aek4 aot aek3

ΑΕΚ: Μαστορίδης, Ανδρεαδάκης, Ντέλια, Τσίχλας, Μαραγκάκης (89′ Συμιανάκης), Ευαγγελόπουλος, Κραφωτιάς Δ., Ζηρδέλης (88′ Καζάκος), Καουκάκης (83′ Βλασάϊ), Αργύρης, Ποντίκαλης (72′ Κραφωτιάς Απ.)