Ο ΑΟΤ «καθάρισε» εκτός έδρας στο Πέραμα βρίσκεται μία… ανάσα από την άνοδο στην Γ΄ Εθνική!

Σε ένα ακόμα κρίσιμο παιχνίδι στην «μάχη» του για την άνοδο στην Γ΄Εθνική, ο ΑΟΤ φιλοξενήθηκε από τον Αστέρα Περάματος στο Μελιδόνι για την προτελευταία αγωνιστική των μπαράζ.

Μετά από ένα πρώτο ημίχρονο δίχως πολλές ευκαιρίες, με τις δύο ομάδες να μην απειλούν ιδιαίτερα, ο Μιχάλης Κουτεντάκης πραγματοποίησε τριπλή αλλαγή στο ημίχρονο περνώντας τους Μεταξάκς, Τσακάνι και Δουλγεράκη στον αγωνιστικό χώρο για να αλλάξει την εικόνα της ομάδας του.

Ο ΑΟΤ «προειδοποίησε» στο 56’ με το ωραίο σουτ του Τριάντη που πέρασε άουτ και κατάφερε στη συνέχεια να «καθαρίσει» το παιχνίδι μέσα σε πέντε λεπτά σκοράροντας δύο φορές. Το σκορ άνοιξε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι o Παπαδάκης στο 71’, ένα πέναλτι το οποίο κέρδισε ο ίδιος από τον Σγουρό.

Λίγο αργότερα και συγκεκριμένα στο 76’, η ομάδα του Τυμπακίου πέτυχε και το 2-0 και κάπου εκεί τελείωσε το παιχνίδι. Ο Αλέκος Ζαφείρης πέτυχε ένα όμορφο γκολ από την δεξιά μεριά της περιοχής και έδωσε τη νίκη στην ομάδα του. Το σκορ δεν άνοιξε έως το τέλος και ο ΑΟΤ βρίσκεται μία ανάσα από την άνοδο.

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

18:52 Φινάλε στο παιχνίδι, ο ΑΟΤ παίρνει τη νίκη και βρίσκεται μία… ανάσα από την άνοδο στην Γ΄Εθνική!

90+’ Στις καθυστερήσεις το παιχνίδι

90′ Το σκορ σε όλες τις αναμετρήσεις αυτή τη στιγμή

Απόλλων-Νίκη Σητείας 1-0

Αγία Παρασκευή-Ελλάς Ποντίων 3-2

Αστέρας Περάματος-ΑΟ Τυμπακίου 0-2

85′ Στη θέση του Ζαφείρη ο Παραθύρας

83′ Στο 83′ το παιχνίδι, ισχυρό προβάδισμα για τον ΑΟΤ

77′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ ξανά για τον ΑΟΤ! Σημαντικό προβάδισμα για τον ΑΟΤ με τον Ζαφείρη να σκοράρει με εντυπωσιακό τρόπο από την δεξιά μεριά της περιοχής!

72′ Συνεχίζεται το παιχνίδι

71′ ΓΚΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΟΤ! Ο Παπαδάκης ανέλαβε την εκτέλεση και ήταν εύστοχος

70΄ Πέναλτι για τον ΑΟΤ Ο Παπαδάκης ανετράπη από τον τερματοφύλακα μέσα στην περιοχή!

68′ Το 0-0 παραμένει

65′ Ο Δημαράκης λέει “όχι” σε σουτ του Τουρνάκη

62′ Αλλαγή για τους γηπεδούχους, ο Ριγάκης αντί Σπανουδάκη στο ματς

58′ Δοκίμασε ένα σουτ ο Τριάντης, άουτ η μπάλα

53′ Αναγκαστική αλλαγή για το Τυμπάκι με τον Γιαννακάκη να περνάει εκτός και τον Χαλκιαδάκη να περνάει στη θέση του

50′ Καλή στιγμή για το Πέραμα, με μία προβολή του Σπανουδάκη να περνάει λίγο δίπλα από το δοκάρι του Δημαράκη

46′ Τριπλή αλλαγή για τον ΑΟΤ. Μεταξάκης, Τσακάνι και Δουλγεράκης στο γήπεδο, αντί των Παπανδρέου, Φραγκιαδουλάκη και Καρταλιανάκη

46′ Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

18:02 Όλα έτοιμα για τη σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, ο Αστέρας έχει την μπάλα

17:59 Τα σκορ ημιχρόνου στα τρία παιχνίδια:

Αγία Παρασκευή-Ελλάς Ποντίων 1-2

Απόλλων Αγίου Ιωάννη – Νίκη Σητείας 1-0

Αστέρας Περάματος – ΑΟΤ 0-0

45′ Φινάλε στο πρώτο ημίχρονο: Αστέρας Περάματος – ΑΟΤ 0-0 σε ένα παιχνίδι δίχως πολλές ευκαιρίες

44′ Σε λίγο θα ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο, πάντα στο 0-0 οι δύο ομάδες

39′ Καλή στιγμή για το Πέραμα, με το σουτ του Παπαγιαννάκη να περνάει άουτ

36′ Δοκίμασε ένα σουτ από τα αριστερά ο Ζαφείρης, λίγο πάνω από τα δοκάρια του Σγουρού κατέληξε η μπάλα

30′ Ο Φραγκιαδουλάκης δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή μετά από εκτέλεση κόρνερ για τον ΑΟΤ, με την μπάλα να φεύγει άουτ

28′ Ένα σουτ από τον Τριάντη που έφυγε πολύ άουτ

17:31 Εν τω μεταξύ, το σκορ στα άλλα παιχνίδια είναι:

Απόλλωνας Αγίου Ιωάννη – Νίκη Σητείας 1-0

Αγία Παρασκευή – Ελλάς Ποντίων 1-0

23′ Στο έδαφος ο Παπανδρέου με έναν μικρό τραυματισμό, συνεχίστηκε το παιχνίδι τώρα

20′ Δεν υπάρχει κάποια ιδιαίτερη φάση μέχρι στιγμής στο παιχνίδι, με το 0-0 να παραμένει

14′ Συνεχίστηκε το παιχνίδι

13′ Μικρή διακοπή με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων, Σγουρό να έχει δεχθεί την μπάλα στο πρόσωπο

6′ Ο Αστέρας Περάματος σκοράρει με τον Σπανουδάκη, με το γκολ να ακυρώνεται με τον παίκτη των γηπεδούχων να είναι σε θέση οφσάιντ

6′ με τον κόσμο στο πλευρό του ο ΑΟΤ στο Ρέθυμνο

1′ Σέντρα στην αναμέτρηση!

16:59 Οι δύο ομάδες πραγματοποιούν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο

16:50 Ο ΑΟΤ θέλει πολύ τη νίκη σήμερα στο γήπεδο του Μελιδονίου, προκειμένου να βρεθεί ένα “βήμα” πριν την άνοδο

16:45 Οι αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων:

Αστέρας Περάματος: Σγουρός, Kουδουνάκης, Μουσκάι, Μεταξάκης, Δροσάκης, Μυρθιανός, Τουρνάκης, Παπαγιαννάκης, Αντιασβίλι, Σπανουδάκης

AO Τυμπακίου: Δημαράκης, Γερακιός, Βρεττός, Γιανακάκης, Κουρουθιανάκης, Φραγκιαδουλάκης, Τριάντης, Παπανδρέου, Ζαφείρης, Παπαδάκης, Καρταλιανάκης