aot zaros

Παιχνίδι με ωραίο ρυθμό και πολλές ευκαιρίες ήταν το ντέρμπι του Ζαρού, εκεί όπου η ομώνυμη ομάδα υποδέχθηκε τον ΑΟΤ στο Μεσσαρίτικο ντέρμπι της 14ης αγωνιστικής, όπου έληξε χωρίς νικητή με το λευκό 0-0.

Στα πρώτα εικοσιπέντε λεπτά ο Ζαρός πατούσε πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο με έχασε καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ. Στο 5ο λεπτό, πολλαπλή χαμένη ευκαιρία για τους γηπεδούχους όταν ο Μεταξάκης Αντ., έκανε το σουτ με τον Σπανό να αποκρούει και στην επαναφορά ο Κλαπάκης να σουτάρει αλλά και πάλι ο Σπανός να λέει όχι! Λίγο αργότερα, ο Νταβιγλάκης είχε χαμένο τετ-α-τετ, ενώ οκτώ λεπτά μετά σουτ Φραγκιαδουλάκη με τον Σπανό να αποκρούει και την μπάλα να βρίσκει στο δοκάρι.

Στην συνέχεια ο ΑΟΤ ανέβασε στροφές και είχε ευκαιρίες με το πλασέ του Μαρακομιχέλακη να περνάει άουτ, το σουτ του Πολυχρονάκη να φεύγει πάνω από τα δοκάρια και το πρώτο μέρος… να περνάει στην ιστορία.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Τυμπακίου είχε νέο χαμένο τετ-α-τετ με τον Πολυχρονάκη, αλλά και τον Μαρακομιχελάκη Γ. Προς το φινάλε, ο Πολυχρονάκης έπιασε την δυνατή κεφαλιά , αλλά ο άσσος του ΑΟΤ είδε την μπάλα να φεύγει άουτ.

Οι “πράσινοι” από την άλλη απειλούσαν κυρίως με τον Λογοθέτη που είναι πολύ δυνατός στο ψηλό παιχνίδι και είχε δύο καλές κεφαλιές αλλά πάντα ήταν εκεί ο Σπανός.

Στο 92ο λεπτό και πάλι ο Λογοθέτης από κοντά έκανε την κεφαλιά όμως ο Σπανός κράτησε το 0-0, σκορ που έμελλε να είναι και το τελικό!