• 25 Απριλίου, 2024

ΑΟΤ «Ονειρικό» ξεκίνημα στους αγώνες μπαράζ! (pics)

ΑΟΤ «Ονειρικό» ξεκίνημα στους αγώνες μπαράζ

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε τους αγώνες μπαράζ ο ΑΟΤ στην προσπάθεια που κάνει η ομάδα για την άνοδο στην Γ’ Εθνική, επικρατώντας της Νίκης Σητείας εκτός έδρας με 1-0.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τη Νίκη Σητείας να παίρνει ένα κόρνερ στο πρώτο λεπτό της αναμέτρησης, ωστόσο οι αμυντικοί του ΑΟΤ έδιωξαν με ευκολία…  Η αναμέτρηση δεν είχε καλό ρυθμό με τις δυνατές μονομαχίες στην μεσαία γραμμή να κυριαρχούν.

Το Τυμπάκι έκανε την πρώτη του καλή στιγμή στο 16ο λεπτό όταν ο Κουρουθιανάκης εκτέλεσε πλάγιο και ο Μεταξάκης με γυριστή κεφαλιά έστειλε την μπάλα άουτ.

Η Νίκη Σητείας έχασε καλή στιγμή στο 21ο λεπτό, όταν μετά από φάουλ του Παπαδόπουλου, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από τα δοκάρια του Δημαράκη.

Στο 28ο λεπτό η ομάδα του Μιχάλη Κουτεντάκη κατάφερε να πάρει προβάδισμα στο σκορ, όταν ο Καρταλιανάκης έκανε ότι ήθελε την άμυνα της Νίκης Σητείας βγήκε σε πλάγια θέση, πάσαρε στον Παπαδάκη και ο τελευταίος με υποδειγματικό πλασέ έκανε το 0-1 βάζοντας σε θέση οδηγού την ομάδα της Μεσσαράς.

Από εκεί και μετά το παιχνίδι δεν είχε κάποια αξιόλογη φάση με τον ΑΟΤ να ελέγχει το υπέρ του αποτέλεσμα και να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το 0-1 κρατώντας ένα σπουδαίο «διπλό».

Στο δεύτερο ημίχρονο η Νίκη Σητείας μπήκε ορεξάτη στο παιχνίδι παίρνοντας την κατοχή της μπάλας, ωστόσο δεν μπορούσε να δημιουργήσει ευκαιρία στην εστία του Δημαράκη.

Αντιθέτως ο ΑΟΤ που είχε στόχο να «χτυπήσει» στην αντεπίθεση, απείλησε αρχικά με τον Μεταξάκη, όμως το σουτ του κατέληξε άουτ, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ο Παπαδάκης έπιασε δυνατό σουτ από κοντά όμως ο Βασιλειάδης ήταν σε ετοιμότητα και έδιωξε.

Μπορεί οι γηπεδούχοι να είχαν την πίεση για το γκολ, όμως ο ΑΟΤ ήταν αυτός που είχε τις κλασσικές ευκαιρίες για να «κλειδώσει» το ματς με τους Ζαφείρη και Μεταξάκη κατά κύριο λόγο, ωστόσο το 0-1 έμεινε μέχρι το φινάλε.

Ο ΑΟΤ κατάφερε να ξεκινήσει ονειρικά τους αγώνες μπαράζ και έδειξε με το… καλημέρα ότι θα πουλήσει ακριβά το «τομάρι» της για μια θέση που οδηγούν στην Γ’ Εθνική.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Νίκη Σητείας: Βασιλειάδης, Τοψιδέλης(78′ Δρικάκης), Κουρίνος, Σπυριδάκης, Γιαννικάκης, Πετάσης, Ντιαλλό(46′ Κουνελάκης), Παπαδόπουλος, Δεμερτζής(60′ Μπαρμπόσα), Γιακουμάκης(63 Γαρεφαλάκης). Χρυσοφάκης.

ΑΟΤ: Δημαράκης, Γιαννακάκης, Κουρουθιανάκης, Δουλγεράκης, Τριάντης, Βρεττός, Μεταξάκης, Παπαδάκης(81′ Γεράκιος), Παπανδρέου(59′ Ζαφείρης), Φραγκιαδουλάκης, Καρταλιανάκης(60′ Τσακάνι).

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

ΤΕΛΟΣ στη Σητεία. Ο ΑΟΤ ξεκινάει με το… δεξί τους αγώνες μπαράζ.

96′ Κόρνερ για τη Νίκη Σητείας! Επανάληψη στο κόρνερ αφού δεν είχε σφυρίξει να εκτελεστεί. Ο Δημαράκης μπλόκαρε.

94′ Σέντρα σουτ Χρυσοφάκη η μπάλα άουτ.

Τελευταία δραματικά λεπτά στην Σητεία με τον ΑΟΤ να κρατάει το υπέρ του αποτέλεσμα.

87′ Νέα καλή στιγμή για τον ΑΟΤ με τον Ζαφείρη να περνάει από τέσσερις παίκτες όμως το σουτ του πέρασε άουτ.

81′ Έχουμε μπει στο τελευταίο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με την αγωνία

70′ Τεράστια ευκαιρία για τον ΑΟΤ. Ο Μεταξάκης βρέθηκε απέναντι από τον Βασιλειάδη, όμως το πλασέ του δεν βρήκε δίχτυα.

60′ Νέα αλλαγή για τους φιλοξενούμενους. Ο Καρταλιανάκης θα αφήσει την θέση του στον Τσακάνι.

59′ Δυνατό σουτ Παπαδάκη εντυπωσιακά έδιωξε ο Βασιλειάδης.

58′ Αλλαγή για τον ΑΟΤ. Στην θέση του Παπανδρέου θα περάσει ο Ζαφείρης

55′ Καλή στιγμή για τον ΑΟΤ, με τον Μεταξάκη να σουτάρει από πλεονεκτική θέση και την μπάλα να περνάει έξω.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο…

Ημίχρονο στην Σητεία με τον ΑΟΤ να προηγείται με 1-0.

39′ Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τη Νίκη Σητείας. Εκτέλεσε ο Χρυσοφάκης η μπάλα κατέληξε άουτ.

28′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΑΟΤ. Ο Καρταλιανάκης με σπουδαία ατομική προσπάθεια πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και πάσαρε στον Παπαδάκη, με τον τελευταίο να πλασάρει υποδειγματικά για το 0-1.

23′ Σέντρα Χρυσοφάκη μπλόκαρε ο Δημαράκης.

21′ Φάουλ από τον Παπαδόπουλο για τους γηπεδούχους με την μπάλα να καταλήγει ψηλά άουτ.

16′ Δυνατό πλάγιο Κουρουθιανάκη, κεφαλιά Μεταξάκη η μπάλα άουτ.

15′ Φάουλ σε πλάγια θέση για τον ΑΟΤ. Πέρασε χωρίς κίνδυνο η φάση.

12′ Φάουλ σε καλό σημείο για τη Νίκη Σητείας. Εκτελέστηκε από τον Γιακουμάκη η μπάλα σταμάτησε στους παίκτες του ΑΟΤ.

2′ Στην κόντρα επίθεση ο Μεταξάκης θέλησε να συνεργαστεί με τον Παπανδρέου, όμως κόπηκαν από τους γηπεδούχους.

1′ Κόρνερ για τους γηπεδούχους ωστόσο οι αμυντικοί του ΑΟΤ έδιωξαν με ευκολία.

Το παιχνίδι ξεκίνησε.

Οι δύο ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο μέσα σε ζεστή ατμόσφαιρα.

Το ζέσταμα ολοκληρώθηκε για τις δύο ομάδες και πλέον μετράμε αντίστροφα για την σέντρα της αναμέτρησης…

Βγήκαν και οι διαιτητές στο γήπεδο την ώρα που μαζεύεται κόσμος στις εξέδρες του γηπέδου.

Στον αγωνιστικό χώρο και οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων για το ζέσταμα τους…

Οι τερματοφύλακες των δύο ομάδων βρίσκονται ήδη στον αγωνιστικό χώρο για το καθιερωμένο ζέσταμα τους…

Από την άλλη η Νίκη Σητείας θέλει να εκμεταλλευτεί την έδρα της σε αυτούς τους αγώνες για να πάρει μια από τις τρεις θέσεις που οδηγούν στην Γ’ Εθνική.

Ο ΑΟΤ έχει στόχο να ξεκινήσει με νίκη τις υποχρεώσεις του στους αγώνες μπαράζ, παρότι αγωνίζεται εκτός έδρας με μια αρκετά ποιοτική ομάδα.

Πηγή: grandsport.gr