Πήρε το ντέρμπι ο Ζαρός!

zaros aot1

Πήρε το Μεσσαριτικό ντέρμπι η ομάδα του Ζαρού που επιβλήθηκε του ΑΟΤυμπακίου με 2-0 και δειχνει οτι βρισκεται σε πολυ καλή αγωνιστική κατάσταση. Στο 16’ο Τσουπάκης ανατράπηκε από Χαραλαμπάκη, ο διαιτητής έδωσε αμέσως το πέναλτι και ο Χαλκιαδάκης με εύστοχο χτύπημα από τα έντεκα βήματα σημείωσε το 1-0. Το τελίκο 2-0 διαμορδώθηκε στο 55 οταν ο Τσουπάκης ανατράπηκε από τον Χαραλαμπάκη, με τον διαιτητή να δείνει πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ξανά εύστοχα ο Χαλκιαδάκης κάνοντας το 2-0, ενώ ο τερματοφύλακας του ΑΟΤ δέχτηκε την 2η κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίχτες για τη συνέχεια.

Στο Ζαρό βρέθηκε και ο Νίκος Μαχλάς για να παρακολουθήσει το παιγνίδι

petrakis

Δηλώσεις Γ. Πετράκη

Ήταν ένα σημαντικό παιχνίδι για εμάς στο οποίο δεν καταφέραμε να πάρουμε κάποιο θετικό αποτέλεσμα. Στο πρώτο ημίχρονο προσπαθήσαμε αρκετά αλλά δεχτήκαμε ένα γκόλ το οποίο μας αποσυντόνισε. Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκαμε δυνατά, και εκεί που προσπαθούσαμε να δημιουργήσουμε ήρθε το δεύτερο γκόλ από πέναλτι το οποίο μας άφησε και με δέκα παίκτες και νομίζω πως από αυτό το σημείο και μετά δεν μπορέσαμε να ζητήσουμε κάτι από αυτό το παιχνίδι. Η νίκη του Ζαρού είναι δίκαιη, και εμείς τώρα πλέον κοιτάμε τη συνέχεια, και θα προσπαθούμε να γινόμαστε κάθε μέρα και καλύτεροι.

Ερώτηση: Είδαμε την προηγούμενη Κυριακή τον ΑΟΤ να παίζει, πάρα πολύ καλό ποδόσφαιρο. Σήμερα τι έφταιξε και ο ΑΟΤ δεν έπιασε αυτή την απόδοση;

Απάντηση: Νομίζω ότι και ο αγωνιστικός χώρος, και ο τρόπος παιχνιδιού του Ζαρού, αλλά και η δική μας απόδοση που δεν ήταν αυτή που θέλαμε, ήταν οι σημαντικότεροι παράγοντες για αυτό το αποτέλεσμα

VIDEO με τα γκόλ του Ζαρού

«Απόδραση» από τα Μάλια για τον Ρούβα, 1-2 τον ΠΑΝΟΜ

Από μία πολύ δύσκολη έδρα «απέδρασε» ο Ρούβας ο οποίος επικράτησε με 1-2 στα Μάλια του ΠΑΝΟΜ και μάλιστα με ανατροπή και έτσι παρέμεινε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Οι γηπεδούχοι είχαν αρκετά παράπονα από την διαιτησία του κ. Μανδαλενάκη για τα πολλά σφυρίγματα που έδινε υπέρ των φιλοξενούμενων. Στο πρώτο ημίχρονο ο Ρούβας είχε ένα ακυρωθέν γκολ με τον Καστελιανάκη ο οποίος υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ενώ είχαν και ένα δοκάρι με τον Βάσο.

Στο 55′ ο ΠΑΝΟΜ έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Ντούριτς με απευθείας κόκκινη κάρτα για χτύπημα εκτός φάσης στον Συντυχάκη. Στο 70′ ο Συσκάκης άνοιξε το σκορ για το συγκρότημα του Γιώργου Βλαχάκη με απευθείας εκτέλεση φάουλ. Στο 75′ ο Καλογερής ανατράπηκε μέσα στην περιοχή με τον κ. Μανδαλενάκη να δίνει πέναλτι υπέρ της ομάδας της Γέργερης. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βάσος ο οποίος ευστόχησε κάνοντας το 1-1. Το τελικό 1-2 διαμορφώθηκε στο 85′ όταν από σέντρα του Αντωνάκη ο Κεφαλούκος με κεφαλιά ψαράκι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Λαπίδη.

Τέλος να αναφέρουμε ότι αποβλήθηκε από τον πάγκο του Ρούβα ο Πετράς για διαμαρτυρίες στον επόπτη.

Διπλο των Μοιρών στο Μαρτινεγκο

Με τρίποντο έφυγε σήμερα η ομάδα των Μοιρών από το Μαρτινέγκο επικρατώντας 1-2 επί του Ηρακλή Θερίσσου. Η ομάδα των Μοιρών κατάφερε να σκοράρει με τον Νικητάρα στο 55 με κοντινό πλασέ ενώ διπλασίασε τα τέρματα της ο Σουλτάτος με σουτ. Η ομάδα του Ηρακλή μείωσε με αυτογκόλ του Τσαίνη. Αξίζει να σημειωθεί ότι η φιλοξενούμενη ομάδας έχασε πέναλτι με τον Τσαίνη ενώ είχε δοκάρι και με τον Φανουράκη

Ακόμα σκοράρει η Δόξα Γαλιάς

Σε ενα πραγματικά χορταστικό παιχνίδι η Δόξα Γαλιας πήρε το διπλό στην Ανάληψη επικρατώντας της ομώνυμης ομάδας με το εμφατικό 7-2. Η Ανάληψή αναγκάστηκε από το 10′ να αγωνίζεται με παίκτη λιγότερο λόγω αποβολής του Ουζούνη όταν ανέτρεψε το Σκουλούδη. Πέναλτι που εκτέλεσε ο παθών και άνοιξε το σκορ για την Δόξα Γαλιάς. Στο 40 η Ανάληψη έφερε το παιχνίδι στα ίσια με τον Καρβουνάκη στο 40 για να έρθει ο Βαρούχας λίγο πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου να διαμορφώσει το 1-2.
Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν φουριόζοι και στο 53 ο Γκουτσέλης έκανε το 1-3. Στο 55 ο Παπαδάκης εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που κέρδισε ο Βαρούχας ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 1-4. Ο Αραβιάκης στο 60 έκανε το 1-5 για να μειώσει λίγο αργότερα ο Ευαγγελόπουλος . Το 2-6 το πέτυχε ο Γιαλλιτακης για διαμορφώσει το τελικό 2-7 ο Σκουλούδης.