aot-zaros2 aot-zaros1

Ισόπαλο με 2-2 έληξε το τοπικό ντέρμπι ανάμεσα στον ΑΟΤ και τον Ζαρό, αποτέλεσμα που δεν βόλευε καμία ομάδα από τις δύο, καθώς στη 2η φάση του πρωταθλήματος της Α΄1  ΕΠΣΗ θα ξεκινήσουν στον όμιλο ανόδου με 1 βαθμό ο ΑΟΤ και με μηδέν ο Ζαρός.
Στο πρώτο ημίχρονο ο ΑΟΤ ήταν καλύτερος και κατάφερε να προηγηθεί με γκολ του Καρβελά 2-0.
Όμως στην επανάληψη ο Ζαρός κατάφερε νωρίς να μειώσει το σκορ και να  πετύχει στη συνέχεια την ισοφάριση, έχοντας όμως μεγάλο άτυχο τον Κώστα Τσαφαντάκη που έκανε ντεμπούτο με την νέα του ομάδα περνώντας στο παιχνίδι ως αλλαγή στο 58′ και αποχωρώντας τραυματίας τέσσερα λεπτά αργότερα.
Πιο αναλυτικά, στο 9′ μετά από σέντρα του Μαρακομιχελάκη ο Καρβελάς σούταρε στέλνοντας τη μπάλα άουτ, για να έρθει το 11′ όπου μετά από σέντρα του Καρβελά ο Κουράκης σούταρε αλλά δεν βρήκε στόχο.
Στο 37′ μετά από σέντρα του Μαρακομιχελάκη, ο Καρβελάς με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή πέτυχε το 1-0, με τους φιλοξενούμενους να υποστηρίζουν ότι υπήρχε οφσάιντ.
Στο 40′ ο Φραγκιαδουλάκης προσπάθησε να απειλήσει με ένα σουτ το οποίο δεν ανησύχησε τον Κωνσταντουλάκη, για να έρθει το 42′ όπου μετά από κόρνερ του Κουρουθιανάκη και κεφαλιά του Κουράκη, ο Καρβελάς με νέα κεφαλιά πέτυχε το 2-0.
Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν, καθώς οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να ξαναμπούν στο παιχνίδι στο 47΄ όταν μετά από κόρνερ του Κλαπάκη, ο Αλπαντάκης με σουτ μείωσε σε 2-1.
Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και στο 51΄ έχασαν καλή ευκαιρία όταν μετά από γέμισμα του Αναγνωστάκη, ο Κουράκης που βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά, ενώ στο 53′  το διαγώνιο σουτ που επιχείρησε ο Καρβελάς πέρασε άουτ, όπως αρνητική κατάληξη είχε και η προσπάθεια του Κουράκη στο 56′, όπου από θέση τετ α τετ δεν κατάφερε να «νικήσει» τον Ζαχαριουδάκη που έδιωξε σωτήρια σε κόρνερ.
Καλή στιγμή για τον Ζαρό στο 58′ όπου ο Τσαφαντάκης που μόλις είχε περάσει στο παιχνίδι έβγαλε ωραία σέντρα για τον Σεραφειμίδη με την μπάλα να ανακόπτεται σωτήρια από τους αμυντικούς, για να έρθει το 70′, όπου ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Κλαπάκη, ο Σεραφειμίδης με κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-2.