DSC_0001

Ύστερα από ένα παιχνίδι στο οποίο δημιουργήθηκαν λιγοστές αξιόλογες φάσεις, ΑΟ Τυμπακίου και Ρωμανός έμειναν στο «λευκό» σκορ 0-0 στο γήπεδο Τυμπακίου για την 21η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους γηπεδούχουν να έχουν την υπεροχή και να προσπαθούν να δημιουργήσουν ευκαιρίες με κυριότερη την προσπάθεια του Μαρακομιχελάκη, η οποία εξουδετερώθηκε από τον γκολκίπερ τη φιλοξενούμενης ομάδας.
Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι συνέχισαν να έχουν την απόλυτη υπεροχή και ευκαιρίες με τους  Μαρακομιχελάκη, Νικηταρά και Κοροένε, χωρίς ωστόσο να καταφέρνουν να αξιοποιήσουν κάποια από αυτές, με αποτέλεσμα να παραμείνει το 0-0 ω τελικό σκορ της αναμέτρησης.

AO Tυμπακίου: Κωνσταντουλάκης, Ντόκο, Τριάντης, Χριστοδουλάκης, Φλόρενς, Νικηταράς (75′ Μαραγκάκης), Κοροένε, Στρακατούνας, Μαρακομιχελάκης, Ολαογιε Ντ. (12′ λ.τ. Μπερουασβίλι), Αναγνωστάκης.

Ρωμανός: Γιακουμής, Λασηθιωτάκης (85′ Ρουμπάκης), Τσαμπουράκης (70′ Κάτελας), Κάββαλος, Τραβαγιάκης, Γαμπιεράκης, Ντίνος (65′ Ξυλούρης), Χουρδάκης, Φιράνι, Χαλκιαδάκης, Καραντινάκης.

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη της Βιργινίας

Όπως είχε ανακοινώσει ο Αθλητικός Όμιλος Τυμπακίου και το Σάββατο και την Κυριακή κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη μνήμη της Βιργινίας Μανασάκη ενώ όπως είχε ανακοινωθεί σίγησαν και τα μεγάφωνα του γηπέδου του Τυμπακίου καθώς και στο Σαββατιάτικο παιχνίδι και στο παιχνίδι της Κυριακής δεν παίχτηκε μουσική

DSC_0005 DSC_0006 DSC_0009 DSC_0011 DSC_0013 DSC_0020 DSC_0022 DSC_0023 DSC_0024 DSC_0026 DSC_0029 DSC_0030