DSC_0042

Ισόπαλο με 1-1 αναδείχθκε το παιχνίδι στο Τυμπάκι ανάμεσα στον τοπικό ΑΟΤ και τις Μοίρες, για την εξ’ αναβολής 19η αγωνιστική της Α1 ΕΠΣΗ, με τις δύο ομάδες να μοιράζονται βαθμούς και εντυπώσεις.

Από ένα ημίχρονο μοιράστηκαν οι δύο αντίπαλοι με τους γηπεδούχους να είναι πολύ καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, αλλά με τις Μοίρες να ανεβαίνουν στην επανάληψη ανεβάζοντας την απόδοση τους.

Το πρώτο ημίχρονο άνηκε ολοκληρωτικά στους γηπεδούχους, οι οποίοι μπήκαν πολύ δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και προηγήθηκαν μόλις στο 7ο λεπτό, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Χριστοδουλάκη, σε παράβαση που κέρδισε ο Νικηταράς.

5 λεπτά αργότερα, μεγάλη χαμένη ευκαιρία για το Τυμπάκι, με τον Μπερουασβίλι να βρίσκεται σε θέση τετ-α-τετ , αλλά ο Χριστοδουλάκης έδιωξε με τα πόδια.

Στο 42ο λεπτό ωραίος συνδιασμός Κοροένε και Νικητάρα με τους αμυντικούς των Μοιρών να διώχνουν σε κόρνερ.

Το κόρνερ εκτελέστηκε από τον Αναγνωστάκη, με τον Μαρακομιχελάκη να κάνει την κεφαλιά αλλά να μην απειλεί.

Η τελευταία επιθετική προσπάθεια για το πρώτο ημίχρονο, ήταν για τις Μοίρες, με μια εκτέλεση κόρνερ αλλά δεν κατάφεραν κάτι οι παίκτες του Γ. Φινοκαλιώτη.

Ισοφάριση για τις Μοίρες στο 53ο λεπτό, με τον Ιερωνυμάκη να κάνει το 1-1. Έκανε την εκτέλεση φάουλ, με την μπάλα να σκάει και να κρεμάει τον τερματοφύλακα Κωνσταντουλάκη, όπου έκανε κακό υπολογισμό της φάσης.

11 λεπτά οι φιλοξενούμενοι απείλησαν με φάουλ του Ξεκαρδάκη, αλλά μπλόκαρε ο Κωνσταντουλάκης.

Στο 70 ο Γκιόρι έκανε το σουτ, αλλά και πάλι μπλόκαρε ο Κωνσταντουλάκης.

Στο τελευταίο 20 λέπτο προσπάθησαν οι δύο ομάδες να πάρουν το κάτι παραπάνω, χωρίς όμως μεγάλα ρίσκα και το τελικό 1-1 αφήνει μάλλον και τις δύο ομάδες ικανοποιημένες.

Λεπτό προς λεπτό η εξέλιξη

1′ Σέντρα στο Τυμπάκι

6′ Πέναλτι για τον ΑΟΤ! Το κερδίζει ο Νικηταράς.

7′ ΓΚΟΛ για το Τυμπάκι! Ο Χριστοδουλάκης είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα!

12′ Ευκαιρία για τους γηπεδούχους. Τετ α τετ του Μπερουασβίλι, με τον τερματοφύλακα των Μοιρών να διώχνει με τα πόδια.

30′ Ωραία προσπάθεια του Νικηταρά, ο Χριστοδουλάκης μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.

Το πρώτο τριαντάλεπτο ανήκει στους γηπεδούχους, οι οποίοι πατάνε καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο, σε ένα ιδιαίτερα δυνατό παιχνίδι με πολλές μονομαχίες.

42′ Ωραιος συνδιασμός Κοροένε και Νικητάρα οι αμυντικοί διώχνουν σε κόρνερ.

43′ Χτύπημα κόρνερ του Αναγνωστάκη, κεφαλιά του Μαρακομιχελάκη, αναμπουμπούλα στην περιοχή και η μπάλα αουτ.

44′ κορνερ για τις Μοίρες. Η μπάλα όμως πέρασε άουτ.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

53′ ΓΚΟΛ για τις Μοίρες! Ισοφαρίζουν οι φιλοξενούμενοι με τον Ιερωνυμάκη σε 1-1. Απευθείας εκτέλεση φάουλ, κακός υπολογισμός της φάσης.από τον τερματοφύλακα Κωνσταντουλάκη και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα

64′ Ευκαιρία για τις Μοίρες. Εκτελεση φαουλ απο πλαγια και δεξια από τον Ξεκαρδάκη, μπλοκάρει ο Κωνσταντουλάκης.

70′ Σουτ του Γκιόρι για τις Μοίρες, έξω από την περιοχή ο Κωνσταντουλάκης μπλοκάρει.

84′ Σέντρα απο δεξιά του Γιάννη Χριστοδουλάκη ο τερματοφύλακας των Μοιρών μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.

Τέλος στο παιχνίδι, 1-1.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ:

ΑΟ ΤΥΜΠΑΚΙΟΥ: Κωνσταντουλάκης, Ντόκο, Μπερουασβίλι, Τριάντης, Χριστοδουλάκης Γ., Μαρακομιχελάκης, Κουρουθιανάκης, Φλόρενς, Νικηταράς, Αναγνωστάκης, Κορροέννε

ΜΟΙΡΕΣ: Χριστοδουλάκης, Ιερωνυμάκης Κ., Κουτσάκης, Συνοδινός, Ιερωνυμάκης, Αριστεινίδης, Μασέλης, Χαρατσής, Ξεκαρδάκης, Προβιδάκης, Γκιόρι