67c4f22f7c0019c8d1c0792739b46f1f_XL

Με ισοπαλία ολοκλήρωσαν τις υποχρεώσεις τους στο φετινό πρωτάθλημα στην Α1 ΕΠΣΗ, Μοίρες και ΑΟ Τυμπακίου, καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1.

Το πρώτο μέρος είχε λίγες ευκαιρίες και από τις δύο ομάδες και το αποτέλεσμα ήταν 0-0.

Και τα δύο τέρματα μπήκαν στην επανάληψη. Το σκορ άνοιξαν οι φιλοξενούμενοι στο 55ο λεπτό με ωραίο πλασέ του Μαρακομιχελάκη.

Στην συνέχεια οι Μοίρες πίεσαν και έφτασαν στην ισοφάριση, με τον Αριστεινίδη στο 71ο λεπτό, έπειτα από ωραίο σουτ.

Λίγο πριν το φινάλε, το Τυμπάκι έχασε καλή ευκαιρία με τον Νικηταρά, ενώ στις χαμένες ευκαιρίες “απάντησαν” και οι γηπεδούχοι με τον Φανουράκη.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΜΟΙΡΕΣ: Φραγκιαδάκης, Ιερωνυμάκης, Κουτσάκης, Συνοδινός, Ιερωνυμάκης Ν., Παπαδιός, Μασέλης, Χαρατσης, Προβιδάκης , Ανωγειανάκης , Φανουράκης (65 Αριστεινίδης)

ΑΟ Τυμπακίου: Κωνσταντουλάκης, Τριάντης, Χριστοδουλάκης Γ., Κουρουθιανάκης, Αναγνωστάκης , Κοροένε, Μπερουασβίλι, Μαρακομιχελάκης (60 Νικηταράς), Πολυχρονάκης ,Πετρακάκης , Μαραγκάκης