• 26 Απριλίου, 2024

Νίκη «πεντάδας» για Τυμπάκι, 0-1 την Μινωική

aot

Το Τυμπάκι κατάφερε να κερδίσει με σκορ 0-1 την Μινωική και να εξασφαλίσει την είσοδο του στην πρώτη πεντάδα και στα πλέι οφ ανόδου της Α1 ΕΠΣΗ.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά μέτριο ποιοτικά όπου έλειψαν οι μεγάλες φάσεις. Στο 21′ ο Βλάχος με πάσα έβγαλε τετ α τετ τον Αποστολάκη με τον τελευταίο να χάνει το κοντρόλ και έτσι χάθηκε αυτή την προσπάθεια. Στο 30′ η Μινωική προσπάθησε να απειλήσει με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Χελά, όμως η μπάλα πέρασε άουτ. Στο 32′ το Τυμπάκι «φώναξε» για ένα πέναλτι σε μαρκάρισμα του Γιαπεντζάκη πάνω στον Καρβελά το οποίο δεν δόθηκε. Στο 42′ η Μινωική ζήτησε αυτή την φορά πέναλτι σε μαρκάρισμα του Τσιμπραγάκη στον Λέσι…

Στο 52′ ο Τριάντης κατάφερε να σκοράρει και να κάνει το 0-1, που έμελλε να είναι και το τελικό σκορ του ημίχρονου. Στο 63′ το συγκρότημα του Βασίλη Κρασανάκη είχε την ευκαιρία να ισοφαρίσει καθώς κέρδισε πέναλτι σε χέρι του Κεφαλάκη μέσα στην περιοχή. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Χελά όμως έστειλε την μπάλα άουτ.

Οι συνθέσεις των δυο ομάδων:

ΜΙΝΩΙΚΗ: Ψαρουλάκης, Βιτσαράς, Χελά, Ντελία, Αποστολάκης (73’ Δεληθωμαΐδης), Ρουμελιώτης (76’ λτρ Κουτσάκης), Βλάχος, Λέσι, Τσομπανάκης, Κουτουλάκης (79’ Καστελλιανάκης), Γιαπεντζάκης

ΑΟΤ: Κωνσταντουλάκης, Κουρουθιανάκης, Χριστοδουλάκης, Κεφαλάκης, Τριάντης, Γιαννακάκης, Τσιμπραγάκης, Καρβελάς (90+3 Μαρακομιχελάκης), Λουμπάκης (86’ Ντόκο), Πετρακάκης, Μεταξάκης (87’ Κουράκης)