AOT ALMIROS

Εύκολη… υπόθεση αποδείχθηκε η πρόκριση του ΑΟ Τυμπακίου στην φάση των «16» του Κυπέλλου της ΕΠΣ Ηρακλείου, κερδίζοντας με 5-0 τον Αλμυρό!

AOT ALMIROS13

Οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι καθ’ όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού και έχασαν τη πρώτη τους μεγάλη ευκαιρία στο 17’ όταν ο Ιωάννης Χριστοδουλάκης μετά από κάθετη του Μαρακομιχελάκη, σημάδεψε το δοκάρι του Ροδουσάκη. Λίγα λεπτά πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου, ο Νίκος Κουρουθιανάκης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκανε το 1-0.

Στην επανάληψη και πάλι ο «Κουρού» με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 51’ έκανε το 2-0, βάζοντας τις βάσεις για τη νίκη, ενώ στη συνέχεια οι Κουτεντάκης (3-0), Μαρακομιχλάκης (4-0) και Αναγνωστάκης, διαμόρφωσαν το τελικό 5-0.

ΑΟΤ: Χαραλαμπάκης, Γιαννακάκης, Κουρουθιανάκης(70’ Πολυχρονάκης), Χαλκιαδάκης, Χριστοδουλάκης Γ., Μαραγκάκης(65’ Τριάντης), Αναγνωστάκης, Παπαδάκης(46’ Φλορένς), Κορεόνε, Χριστοδουλάκης Ι.(60’ Κουτεντάκης), Μαρακομιχελάκης

Αλμυρός: Ροδουσάκης, Αποστολάκης(75’ Παπαγγελής), Σταυρακάκης, Κλάδος(46’ λ.τ. Τσουπάκης), Μανωλακάκης, Σχοιναράκης, Στρατήγης Α., Βελιβασάκης, Κατσαμάνης(70’ Κεφαλογιάννης), Απλαδάς, Μαυράκης(35’ Σακλαμάκης)

AOT ALMIROS AOT ALMIROS1 AOT ALMIROS2 AOT ALMIROS3 AOT ALMIROS4 AOT ALMIROS5 AOT ALMIROS6 AOT ALMIROS7 AOT ALMIROS8 AOT ALMIROS9 AOT ALMIROS10 AOT ALMIROS11 AOT ALMIROS12 AOT ALMIROS13 AOT ALMIROS14 AOT ALMIROS15