• 26 Απριλίου, 2024

Η Πυργιώτισσα βρέθηκε μπροστά στο σκορ 2-0 με τον ΟΦΗ 94 …αλλά στο τέλος ισοπαλία

pirgiotisa ofi

Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση της Πυργιώτισσας με τον ΟΦΗ 94, αφού το τελικό αποτέλεσμα ήταν 2-2.

pirgiotisa ofi1

Οι γηπεδούχοι βρέθηκαν μπροστά στο σκορ 2-0, ωστόσο οι «ασπρόμαυροι» πήραν στο τέλος το βαθμό. Βάσει της εικόνας της αναμέτρησης η ισοπαλία κρίνεται δίκαιη.

Οι μεσαρίτες προηγήθηκαν στο 30’ με φάουλ που σημείωσε ο Σχοιναράκης, ενώ στο 57’ ο Κουρτάκης σημείωσε το 2-0. Στο επόμενο λεπτό, βέβαια, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν με τέρμα του Ροδίτη κι έμειναν μέσα στο ματς. Στις καθυστερήσεις, μάλιστα, του αγώνα έφτασαν στην ισοφάριση με τον Μαυρογιαννάκη, έπειτα από κλέψιμο και ασίστ του Χιώτη.

ΠΥΡΓΙΩΤΙΣΣΑ: Γρηγοράκης, Σχοιναράκης, Μανουσάκης, Χριστοδουλάκης, Γαργανουράκης, Μπέρμπερι (41’ Κιουμουρτζάκης), Λενιδάκης, Κιόσα, Μακρυδάκης (46’ Αζίζ, 73’ λ.τρ. Μάκρογλου), Κουρτάκης, Νιολάκης (92’ Τσιμπλακάκης).

pirgiotisa ofi3

ΟΦΗ’ 94: Ανετάκης, Μ. Παπαδάκης, Κλώντζας (60’ Μαυρογιαννάκης), Γκλεζάκος, Αυγουστάκης, Ροδίτης, Αλεξάκης, Αρχοντάκης (70’ Καμπουράκης), Χιώτης, Κουτεντάκης, Μ. Παπαδάκης.