Οι δυο ομάδες ετοιμάζονται να μπούν στον αγωνιστικό χώρο

Μεγάλη νικήτρια στο τοπικό ντέρμπι αναδείχτηκε η Γαλιά που νίκησε τον ΑΟ Τυμπακίου με 3-0, και προκρίθηκε στον ημιτελικό της Α1 ΕΠΣΗ οπου θα αντιμετωπίσει τον ΠΟΑ ο οποίος κέρδισε τον ΠΑΝΟΜ με σκόρ 3-1

Στο πρώτο ημίχρονο η Δόξα Γαλιάς δίχως πολλές ευκαιρίες κατάφερε να βάλει γερές βάσεις για την νίκη καθώς στο 17′ ο Μαρκάκης άνοιξε το σκορ ενώ στο 25′ ο Φράγκος με σουτ έξω από την περιοχή διαμόρφωσε το 2-0 που ήταν αποτέλεσμα ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, στο 48′ ο ΑΟΤ είχε δοκάρι μετά από κεφαλιά του Καρβελά. Στο 57′ ο Γιαλιτάκης έκανε το 3-0 για την Δόξα Γαλιάς ένα σκορ που έμεινε μέχρι και το τέλος του αγώνα.

Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε για τον χαμό του φιλάθλου του ΑΟΤ,  Τζαβολάκη Νίκου

Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε για τον χαμό του φιλάθλου του ΑΟΤ,  Τζαβολάκη Νίκου
Ενός λεπτού σιγή κρατήθηκε για τον χαμό του φιλάθλου του ΑΟΤ, Τζαβολάκη Νίκου

Μετά το τέλος του αγώνα οι ποδοσφαιριστές της Γαλιάς πανηγύριζαν έξαλα, ενώ τραγουδούσαν ρυθμικά το όνομα του αδικοχαμένου συμπαίκτη τους Δημήτρη Σκουλούδη

Οι παίκτες της Γαλιάς δεν ξέχασαν τον Δημήτρη Σκουλούδη.
Οι παίκτες της Γαλιάς δεν ξέχασαν τον Δημήτρη Σκουλούδη

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Δόξα Γαλιάς: Ζαφείρης Δ., Φράγκος, Ιερωνυμάκης, Χαμαλάκης, Αραβιάκης, Χαραλαμπάκης, Γκουτσέλης(83’ Ζαφείρης Α.), Σουτζής(82’ Ξημεράκης), Γιαλιτάκης, Παπαδάκης(90’ Καργιωτάκης), Μαρκάκης

ΑΟΤ: Κωνσταντουλάκης, Γιαννακάκης, Χριστοδουλάκης, Τσιμπραγάκης, Κουρουθιανάκης, Πετρακάκης, Λουμπάκης(46’ Αναγνωστάκης), Μαρακομιχελάκης, Τριάντης(83’ Ντόκο), Καρβελάς, Μεταξάκης(64’ Κουράκης)

Ρεπορτάζ: Στέλιος Χανιωτάκης