Έχοντας την υπεροχή στο μεγαλύτερο διάστημα της αναμέτρησης, ο ΟΦΗ 94 νίκησε στο γήπεδο Τυμπακίου με το ευρύ σκορ 1-7 την Πυργιώτισσα στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της Β2 ΕΠΣΗ.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν ιδανικά τα παιχνίδι, καθώς κατάφεραν μόλις στο 8΄να προηγηθούν με γκολ που σημείωσε ο Καλαϊτζάκης, για να έρθει λίγο αργότερα  η απάντηση της γηπεδούχου με τον Καρταλιανάκη να ισοφαρίζει το σκορ σε 1-1.
Από εκείνο το σημείο ο ΟΦΗ 94 κυριάρχησε και ανέκτησε στο 26΄ το προβάδισμα με γκολ του  Καλαϊτζάκη, για να έρθει στο 40’ ο Νοικοκυράκης να κάνει το 1-3, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου.
Στην επανάληψη, οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν και πάλι ιδανικά, καθώς στο 48΄ οΝοικοκυράκης πέτυχε το 1-4, για να έρθει λίγα λεπτά μετά ο ίδιος παίχτης να σημειώσει το 3ο προσωπικό γκολ και  να «γράψει» έτσι το 1-5.
Η ομάδα του Ζαχαρία Νοικοκυράκη συνέχισε να έχει τον απόλυτο έλεγχο καταφέρνοντας έτσι να πετύχει άλλα δυο γκολ, αρχικά με τον Λαζίδη να σημειώνει το 1-6 και λίγο μετά με το 3ο προσωπικό του ο Καλαϊτζάκης να διαμορφώνει το τελικό 1-7.

Πυργιώτισσα: Γρηγοράκης, Λενιδάκης, Μανουσάκης, Γκλεζάκος, Στρατιδάκης, Μπερμπερι, Σαριδάκης, Μακρυδάκηςμ Τσαλαπάτης, Καρταλιανάκης, Κιόσια

ΟΦΗ 94: Βαρδάκης, Μουκομετάϊ, Κουρίνος, Ζερβάκης, Λαγουδάκης, Βολτυράκης, Παπαδάκης, ΚαλαΪτζάκης, Νοικοκυράκης, Σκουλάς, Κουτεντάκης

Το «ευχαριστώ» του ΟΦΗ ’94 σε ΑΟΤ, Πυργιώτισσα και φίλαθλο κόσμο της Μεσαράς

Άψογη φιλοξενία γνώρισε η αποστολή του ΟΦΗ 94 το Σάββατο το απόγευμα στο Τυμπάκι, ευχαριστώντας όσους συντέλεσαν σε αυτήν.

Η ανακοίνωση της ομάδας του Ζαχαρία Νοικοκυράκη αναφέρει σχετικά:

«Η διοίκηση του ΟΦΗ ’94 ευχαριστεί θερμά τη διοίκηση του ΑΟΤ και της Πυργιώτισσας, όπως και τον φίλαθλο κόσμο, για την άψογη φιλοξενία στο γήπεδο Τυμπακίου στον αγώνα Πυργιώτισσα-ΟΦΗ ’94 και υπόσχεται να ανταποδώσει στο παιχνίδι του β’ γύρου».

Παρακολουθείστε τις δηλώσεις  που έκαναν στο φακό του Mesaralive.gr οι προπονητές των δυο ομάδων