DSC_0030

Εκτός έδρας ήττα γνώρισε η ΑΕ Καμηλαρίου με σκορ 3-0 από τον Ολυμπιακό Μαλεβυζίου στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β2 ΕΠΣΗ.

Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα την αναμέτρηση καταφέρνοντας έτσι να απειλήσουν τον αντίπαλό τους στο 8΄, όταν μετά από εκτέλεση κόρνερ του Κρασαγάκη ο Χίκα έπιασε κεφαλιά, στέλνοντας όμως τη μπάλα άουτ.
Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια ισορρόπησαν και έδωσαν απάντηση λίγο αργότερα με γκολ, όταν μετά από κόψιμο του Μουρατάι ο Κεφαλογιάννης με κοντινό πλασέ έκανε το 1-0.
Στο 32΄ ο Κρασγάκης για την ΑΕ Καμηλαρίου απείλησε με σουτ το οποίο κατέληξε άουτ, ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα χάθηκε σημαντική ευκαιρία όταν ο Πατεράκης από ευνοϊκή θέση σούταρε ανενόχλητος, για να αποκρούσει σωτήρια ο Μαστραντωνάκης, κρατώντας το προβάδισμα για την ομάδα του.
Στην επανάληψη, η ΑΕ Καμηλαρίου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι με στόχο την ισοφάριση, χωρίς ωστόσο να δημιουργήσει σοβαρό κίνδυνο για την εστία του Ολυμπιακού Μαλεβυζίου που στο 61΄ έχασε μεγάλη ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματά του με τον Ζωνάκη να «σημαδεύει» με σουτ το οριζόντιο δοκάρι του Στιβακτάκη.
Οι φιλοξενούμενοι είχαν απάντηση με σημαντική ευκαιρία στο 68΄, όταν ο Σούρλας κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο Χίκα, στέλνοντας όμως την μπάλα άουτ.
Στο 83΄ οι γηπεδούχοι κατάφεραν να βάλουν τις βάσεις για την τελική επικράτηση, όταν ο διαιτητής έδωσε πέναλτι σε χέρι του Άλα μέσα στην περιοχή, το οποίο εκτέλεσε εύστοχα  ο Ζωνάκης κάνοντας το 2-0, για να έρθει λίγο αργότερα ο ίδιος παίχτης να διαμορφώσει με σουτ το τελικό 3-0.

Ολυμπιακός Μαλεβυζίου: Μαστραντωνάκης, Πασπαλάκης, Μουρατάι, Μεντουδάκης, Παπαδάκης, Αθουσάκης, Ορφανός, Δρακωνάκης (68′ Λουμπάκης), Κεφαλογιάννης Γ. (78′ Μιχελάκης), Ζωνάκης, Ντάγκινης (46′ Κεφαλογιάννης Λ.).

ΑΕ Καμηλαρίου: Στιβακτάκης, Στεφανάκης, Θεοχαράκης (46′ Σούρλας), Βολτιράκης, Άλα Κ., Άλα Χ., Πατεράκης (46′ Σταυρουλάκης), Σημαιάκης, Χίκα, Ανδρουλάκης, Κρασαγάκης (71′ Κανάκης).